Vítězné procento

například, pokud tým je sezóna rekord je 30 výher a 20 proher, vítězné procento by bylo 60% nebo 0.600:

60 % = 30 50 ⋅ 100 % {\displaystyle 60\%={30 \více než 50}\cdot 100\%}

Pokud se tým v sezóně rekord je 30-15-5 (tj. to vyhrál třicet her, ztratil patnáct a remizoval pětkrát), pět tie hry se počítá jako 21⁄2 výhry, a tak tým má upravený záznam 321⁄2 výhry, což v 65%, nebo .650 vítězné procento pro padesát celkem her od:

65 % = 32.5 50 ⋅ 100 % {\displaystyle 65 \ %={32.,5\over 50}\ cdot 100\%}

v Severní Americe jsou vítězná procenta vyjádřena jako desetinné hodnoty na tři desetinná místa. Je to stejná hodnota, ale bez posledního kroku vynásobení 100% ve vzorci výše. Kromě toho se obvykle čtou nahlas, jako by to byla celá čísla (např. 1.000, „tisíc“ nebo 0.500, „pět set“). V tomto případě je název „vítězné procento“ ve skutečnosti nesprávným názvem, protože není vyjádřen jako procento. Vítězné procento, jako je .536 („pět třicet šest“) vyjádřeno v procentech by bylo 53, 6%.,

Vítězné procento je jeden způsob, jak porovnat záznam dvou týmů; nicméně, další standardní metoda se používá nejčastěji v baseballu a profesionální basketbal pořadí je her za. V baseballu je džbán hodnocen jako vítězství a ztráty jako individuální statistika, a proto má své vlastní vítězné procento, na základě jeho win–loss record.

v asociačním fotbale však mohou být schopnosti manažera měřeny procentem vítězství. V tomto případě je vzorec výhry děleno celkovým počtem zápasů; remízy nejsou považovány za „poloviční výhry“ a kvocient je vždy v procentuální formě.,

v národní fotbalové lize jsou vítězové divizí a kvalifikace play-off technicky určeni vítězným procentem a nikoli počtem výher. Vazby jsou v současné době počítá jako poloviční vítězství a půl ztrátu, nicméně, před 1972 svázané hry nebylo přihlédnuto pro účely tohoto výpočtu — 10-2-2 záznam (10÷12 ≈ 0.833) by pak měl nižší hodnost na 11-3 záznam (11÷14 ≈ 0.785). Tie hry, poměrně častý výskyt ve fotbale před zavedením přesčas, byly tedy poněkud cennější pro týmy s vítěznou záznam, ve srovnání se současnými pravidly.,

některé ligy a soutěže mohou místo toho použít procentuální systém bodů, který mění povahu této statistiky. V tomto typu metody, používané v mnoha skupina hodnocení turnaje systémy, závodníci jsou odměněni určitým počtem bodů za vítězství, méně bodů za remízu a žádný za ztrátu. Týmy jsou pak seřazeny podle celkového počtu těchto nashromážděných bodů. Jednou z takových metod je „tři body za výhru“, kde jsou tři body uděleny za vítězství ve hře, jeden bod je udělen za remízu a žádné body nejsou uděleny za ztrátu., National Hockey League (který používá prodloužení a penaltových rozstřelů rozbít všechny vazby) ocenění dva body za výhru v nařízení nebo prodloužení/nájezdech, jeden bod za prodloužení ztráty, a žádné nařízení ztráty.