Lunch i posiłek łamią prawa w Nowym Jorku. Pełny przewodnik [Edycja 2019]

większość zwykłych pracowników ma świadomość, że istnieją przepisy dotyczące łamania lunchu w stanie Nowy Jork, ale wielu często jest zdezorientowanych co do zakresu ich praw wynikających z prawa. Posiłki łamią przepisy w Nowym Jorku chronią pracowników, zobowiązując ich pracodawców do zapewnienia im co najmniej 30-minutowego okresu przerwy na posiłki. Nie każdy zawsze robi sobie przerwę na posiłek. Czasami jesteśmy tak pochłonięci naszą pracą, że pomijamy lunch z wyboru., Czasami harmonogram pracy jest tak zapakowany, że prawie nie możemy znaleźć minuty lub dwóch na łyk kawy, a tym bardziej usiąść i zjeść pełnowartościowy lunch. Jako prawnicy zatrudnienia NYC, jesteśmy pytani o te same pytania przerwy na lunch w kółko, a więc mamy nadzieję, że rozwiązując wiele z tych typowych nieporozumień tutaj, możemy zapewnić szybką odpowiedź bez konieczności wzywania adwokata o poradę.,

zabezpieczenie przerwy na posiłek zgodnie z prawem pracy w Nowym Jorku

sekcja 162 nowojorskiego Kodeksu Prawa Pracy wyraźnie wymaga od pracodawców, aby dać przerwy na posiłek wszystkim pracownikom, którzy pracują co najmniej 6 godzin. Ustawa została uchwalona jako środek praw pracowniczych, aby pomóc chronić pracowników przed nadużytymi praktykami pracodawców. Pracodawcy wymagali od swoich pracowników pracy przez cały dzień bez przerwy na lunch, ale takie polityki są nie tylko okrutne, są niezdrowe i potencjalnie niebezpieczne., Niedożywieni pracownicy są zazwyczaj bardziej wyczerpani i częściej popełniają błędy w pracy, co może prowadzić do urazów.

wszyscy pracodawcy sektora prywatnego i publicznego oraz ich pracownicy, którzy pracują w stanie Nowy Jork są objęci prawem. Jednak to, gdzie pracujesz, określi, jak długo otrzymasz przerwę.

prawo New York meal breaks zawiera różne wymagania dla pracowników fabrycznych i pracowników spoza fabryki.,

• pracownicy fabryki mają prawo do 60-minutowej przerwy na lunch między 11:00 a 14:00 oraz 60-minutowej przerwy na posiłek w połowie czasu między początkiem i końcem zmiany dla wszystkich zmian trwających ponad sześć godzin, rozpoczynających się między 13:00 a 6:00 i trwających ponad sześć godzin. Pracownicy fabryki mogą skrócić przerwy na lunch przez pracodawcę do zaledwie 30 minut, ale pracownicy fabryki mają prawo do pełnego czasu dostępnego tam, gdzie napotykają trudności w wyniku skrócenia czasu trwania.,
  • pracownicy spoza fabryki mają prawo do 30-minutowej przerwy na lunch między 11:00 a 2:00 p. m.na zmiany sześć godzin lub dłużej, które trwają w tym okresie I 45-minutową przerwę na posiłek w czasie w połowie między początkiem i końcem zmiany dla wszystkich zmian ponad sześć godzin począwszy od 1:00 p. m. i 6:00 rano.-obiady pracowników fabryki mogą być również skrócone do trzydziestu minut, chyba że spowodowałoby to trudności dla pracowników.,

federalne przepisy dotyczące przerwy na Lunch

. Jednak, gdy pracodawcy decydują się zapewnić swoim pracownikom przerwy na lunch i / lub posiłek, które są dwadzieścia (20) minut lub mniej, Fair Standards Act wymaga, aby pracodawcy płacili pracownikom za ten czas. Podobnie, jeśli przerwa na lunch i/lub posiłek trwa trzydzieści (30) minut lub więcej, pracownik nie musi otrzymywać wynagrodzenia za czas przerwy.,

przepisy dotyczące przerwy na Lunch

oprócz wymaganego czasu posiłku, wszyscy pracownicy mają również prawo do dodatkowej przerwy na posiłek 20 minut między 5:00 p. m.a 7:00 p. m. w dni robocze, które rozciągają się od przed 11:00 A. M. po 7:00 p. m. duże korporacje, które generalnie mają dobrą reputację, łamią prawo. Na przykład Apple zostało przyłapane na łamaniu Kalifornijskiego prawa w zeszłym roku.,

niektóre zawody, w których pracownicy muszą pracować na długie zmiany

• pielęgniarki
  • Strażacy
  • policjanci
  • twórcy gier wideo
  • funkcjonariusze ds. pożyczek

Uwaga: pracodawca nie ma obowiązku wynagradzania Ci czasu spędzonego podczas jedzenia lunchu lub posiłku. Wynika to z faktu, że okresy posiłków, które spełniają wymogi ustawowe, nie muszą być liczone jako „godziny przepracowane”, a pracownicy nie są zobowiązani do zapłaty za taki czas.,

błędna Klasyfikacja pracowników jako niezależnych wykonawców

stosunek pracy należy odróżnić od ściśle umownego stosunku niezależnego wykonawcy, ponieważ tylko pracownicy mają prawo do przerw na lunch / posiłek zgodnie z NYLL. Pracownik jest zależny od firmy, którą obsługuje, podczas gdy niezależny kontrahent prowadzi własną działalność gospodarczą.

nie ma jednej reguły ani testu do określenia, czy dana osoba jest niezależnym wykonawcą czy pracownikiem., Wśród czynników, które sądy uznają za istotne, są:

1. zakres, w jakim świadczone usługi stanowią integralną część działalności zleceniodawcy;
  2. trwałość relacji;
  3. kwota inwestycji domniemanego wykonawcy w urządzenia i wyposażenie;
  4. charakter i stopień kontroli ze strony zleceniodawcy;
  5. możliwości domniemanego wykonawcy w zakresie zysków i strat.,
  6. ilość inicjatywy, osądu lub przewidywania w otwartej konkurencji rynkowej z innymi wymaganej do sukcesu zgłaszanego niezależnego wykonawcy; i
  7. stopień niezależnej organizacji i działania firmy.

Często zadawane pytania na temat łamania prawa pracy w Nysie

na twarzy, sekcja 162 nowojorskiego Kodeksu Pracy (New York State Lunch Break Law) wydaje się bardzo prosta i łatwa do zrozumienia. Tak długo, jak pracownicy mają co najmniej 30-minutową przerwę na lunch, pracodawca spełnił wymagania prawa., Jednak w miejscu pracy może pojawić się wiele różnych nieoczekiwanych okoliczności i często trudno jest wiedzieć, w jaki sposób przepisy dotyczące przerwy na lunch w Nowym Jorku będą miały zastosowanie do konkretnej sytuacji.

czy mój pracodawca może zażądać ode mnie przerwy na lunch?

tak, twój pracodawca może zażądać przerwy na lunch. Jeśli odmówisz, możesz zostać zwolniony.

czy zrobienie przerwy kawowej wpływa na możliwość zrobienia przerwy na lunch?,

Prawo stanu Nowy Jork o krótkiej przerwie w rzeczywistości nie zapewniają znacznej ochrony pracowników. Żaden pracodawca nie jest w rzeczywistości zobowiązany do udzielania pracownikowi żadnej krótkiej przerwy. Jest to jeden z wielu powodów, dla których przerwa na lunch jest tak ważna, ponieważ może być jedyną dozwoloną przerwą w ciągu dnia., Większość pracodawców dobrowolnie udziela przerw; jednak przerwy te muszą być kompensowane zgodnie z nowojorskimi przepisami dotyczącymi płac i godzin. Prawo federalne wymaga, aby wszyscy pracodawcy dawali przerwy w łazienkach swoim pracownikom.

mój pracodawca pozwala nam tylko 20 minut na lunch i powiedziała, że jest to prawnie dozwolone. Okłamuje mnie?

może, ale to zależy. Departament Pracy w Nowym Jorku dopuszcza wyjątki od wymogu 30-minutowej minimalnej przerwy na lunch., Pozwolenie jest zwykle udzielane tylko w bardzo szczególnych lub nietypowych przypadkach, a także jest udzielane tylko po tym, jak Departament Pracy dokładnie bada potrzebę krótszego lunch.In innymi słowy, jeśli twój pracodawca otrzymał specjalne pozwolenie na 20-minutową przerwę na lunch, możesz być zmuszony do szybkiego jedzenia. Na przykład niektórzy pracownicy techniczni mogą być zobowiązani do krótszych przerw na lunch, gdy przebywanie z dala od biurek przez długi czas byłoby szkodliwe dla firmy., Jeśli twój pracodawca nie ma tej specjalnej zgody, masz prawo zażądać 30-minutowego lunchu lub możesz zaangażować Departament Pracy NYS.

Czy mogę zastąpić mój czas lunchu przed zakończeniem zmiany?

Pamiętaj, że przerwa na lunch jest definiowana jako 30-minutowe okno między godzinami 11: 00 a 14: 00., Rezygnacja z zaplanowanego lunchu w południe nie pozwoli ci wyjechać o 16: 30 zamiast o 17: 00, ponieważ znajduje się poza ustawowym oknem czasowym. To powiedziawszy, jeśli ty i twój pracodawca zgadzacie się na takie porozumienie, jest to w 100% do przyjęcia, chyba że umowa przybiera formę długoterminowego porozumienia wiążącego umowę, które może skutkować odmową pracownikowi odpowiedniego czasu na lunch, jeśli on lub ona chce go mieć.

czy pracodawca może zmusić mnie do zjedzenia obiadu z biurka lub wzięcia obiadu roboczego?,

Nie, Twój pracodawca nie może zmuszać cię do jedzenia obiadu przy biurku. Aby przerwa na lunch była zgodna z prawem stanu Nowy Jork, pracownik musi być całkowicie zwolniony z obowiązków służbowych podczas przerwy na lunch. Ogólnie rzecz biorąc, pracownicy, którzy są zobowiązani do pozostania przy biurku lub stanowisku pracy w okresach posiłków, nie są uznawani za całkowicie zwolnionych z obowiązków. Możesz jednak dobrowolnie zjeść lunch przy biurku.,

w niektórych przypadkach, gdy tylko jedna osoba jest na służbie lub jest jedyną osobą wykonującą określony zawód, jest zwyczajem, aby pracownik jadł w pracy bez zwolnienia. Na przykład wielu pracowników ochrony zjada lunch przy biurku, aby mogli nadal monitorować miejsce pracy i chronić innych pracowników. Departament Pracy zaakceptuje te szczególne sytuacje jako zgodność z sekcją 162, gdy pracownik dobrowolnie wyraża zgodę na ustalenia., Jednak każdemu pracownikowi, który zażąda tego od pracodawcy, należy zapewnić nieprzerwany okres posiłku.

czy pracodawca może zmusić mnie do pozostania na miejscu pracy podczas przerwy obiadowej?

podczas gdy pracodawca może nie mieć prawa zmuszania Cię do jedzenia obiadu przy biurku lub na stanowisku pracy podczas pracy, w stanie Nowy Jork przepisy dotyczące przerwy na lunch nie wymagają, aby pracownik mógł opuścić miejsce pracy na okres posiłku., Tak długo, jak pracownik jest całkowicie wolny od obowiązków w okresie posiłku, pracodawca może wymagać od Ciebie pozostania na miejscu pracy podczas przerwy na lunch. Na przykład pracodawca może wymagać, aby pracownicy przynosili własny lunch lub jedli w stołówce na miejscu lub w wyznaczonym pokoju socjalnym.

czy mój pracodawca może wcześniej zakończyć przerwę obiadową z powodu niedoborów kadrowych lub innej nagłej sytuacji w miejscu pracy?,

zgodnie z sekcją 162 Kodeksu Prawa Pracy stanu Nowy Jork pracownicy mają prawo do co najmniej 30-minutowej przerwy na lunch bez wyjątku, chyba że pracownik dobrowolnie zrzeka się prawa do lunchu. Oznacza to, że nie ma znaczenia, czy niedobory personelu lub nagłe sytuacje utrudniają pracodawcy przerwę na lunch – nadal muszą przestrzegać prawa.Walmart został z powodzeniem pozwany za tego typu naruszenie na mocy podobnego prawa Kalifornijskiego kilka lat temu., To powiedziawszy, sekcja 162 jest elastycznym prawem, a pracodawca może przenieść przerwę na lunch do dowolnego miejsca w oknie 11:00am do 2:00pm. Innymi słowy, jeśli zwykle jesz lunch w południe, ale z powodu niedoborów kadrowych, Twój pracodawca prosi cię, abyś wziął lunch o 1:00pm zamiast tego, ten rodzaj harmonogramu jest dozwolony zgodnie z Prawem New York meal break.

czy pracodawca może zmusić mnie do zjedzenia „brązowego obiadu” zgodnie z prawem Stanu Nowy Jork?,

nawet jeśli temat sesji obiadowej brown bag nie jest związany z pracą, Twój pracodawca nie może wymusić twojej obecności, chyba że twój pracodawca zapewni Ci dodatkową przerwę od lunchu, jeśli zdecydujesz się ją wziąć. Nawet jeśli posiłek jest serwowany na brown bag lunch event, Twój pracodawca musi zapłacić za godziny przepracowane tak, jakbyś wykonywał swoją zwykłą pracę., Jednak pracownicy, którzy dobrowolnie decydują się na takie obiady na tematy, otrzymują okres posiłków zgodnie z prawem, nie muszą być opłacani i nie mają prawa do dodatkowej przerwy obiadowej.

Czy mój związek może odstąpić mi prawo do 30-minutowej przerwy na lunch?,

zaskakująco, odpowiedź brzmi: tak, jeśli jesteś członkiem Związku i jesteś związany układem zbiorowym Unii, Warunki tej Umowy mogą negocjować z dala prawo do długiej przerwy na lunch. Istnieją jednak szczególne zasady dotyczące tego typu sytuacji., Sąd Apelacyjny stanu Nowy Jork, najwyższy sąd w Nowym Jorku, orzekł, że w sytuacji, gdy nie było układu zbiorowego, który przewidywał zrzeczenie się okresów posiłków w zamian za dodatkowe przerwy i okresy posiłków zaplanowane w innych godzinach, pracownicy mogą zrzec się swoich praw zgodnie z prawem pracy., Takie zwolnienia muszą obejmować:

• potrzeby operacyjne branży sprawiają, że ścisłe przestrzeganie przepisów dotyczących okresu posiłków jest niepraktyczne;
  • zwolnienie zostało uzyskane otwarcie i świadomie, bez przymusu lub przymusu, w drodze negocjacji w dobrej wierze; i
  • ,

innymi słowy, związek może negocjować okres lunchu, w którym twój pracodawca potrzebuje dodatkowego czasu pracy, a wszyscy pracownicy Związkowi otrzymali pewne świadczenia (takie jak wyższe wynagrodzenie) w zamian za umowę. ABC Broadcasting V. Roberts, 61 N. Y. 2d 244 (1984).

rozumiem, że mój pracodawca nie musi płacić mi za czas spędzony na jedzeniu lunchu, ale czy mój pracodawca łamie prawo NYS lunch, zaokrąglając czas rozpoczęcia i zatrzymania przerwy na posiłek?,

niekoniecznie. Zaokrąglanie czasu jest praktyką, w której pracodawcy zaokrąglają początek i / lub koniec okresu zmiany lub posiłku do przerwy. Na przykład zaokrąglenie występuje, gdy pracownik przybywa do pracy o 8: 00, a zapisy czasu odnotowują, że pracownik przybywa o 8:00. Departament przestrzega zasad określonych w przepisach federalnych (29 CFR §785.48 (b)) w odniesieniu do zaokrąglania czasu., Rozporządzenie to uznaje, że zaokrąglanie jest powszechnie akceptowane w przemyśle w odstępach od 5 do 15 minut i pozwala na takie zaokrąglanie.

rozszerzenie regulacji zaokrąglania do wymagań dotyczących okresu posiłku jest właściwe, o ile zaokrąglenie czasu rozpoczęcia i zatrzymania w celu zliczania wymagań dotyczących okresu posiłku nie powoduje, w pewnym okresie czasu, braku zapewnienia pracownikom wymaganych okresów posiłków. Krótko mówiąc, zaokrąglanie czasu jest dopuszczalne, o ile nie powoduje utraty czasu przez pracowników.,

jeśli zrzekam się prawa do pełnego lunchu i zamiast tego zrobię krótką 15-minutową przerwę, czy mój pracodawca musi zapłacić mi za czas spędzony na jedzeniu?

krótka odpowiedź brzmi tak, ale są zastrzeżenia do tej reguły. Twój krótszy 15-minutowy okres przerwy na lunch jest najprawdopodobniej klasyfikowany jako” krótka przerwa ” zgodnie z prawem pracy NYS, a nie rzeczywisty okres lunchu., Podczas gdy prawo pracy w stanie Nowy Jork nie wymaga, aby pracodawcy zapewniali krótkie okresy odpoczynku, jeśli są one dostarczane lub podejmowane przez pracowników, muszą być liczone jako czas pracy.Departament Pracy postępuje zgodnie z Federalnym rozporządzeniem 29 CFR §785.18, który stanowi, że krótkie okresy odpoczynku, trwające od 5 minut do około 20 minut, są powszechne w miejscu pracy. Promują efektywność pracownika i są zwyczajowo opłacane jako czas pracy. Muszą być liczone jako godziny przepracowane.,Kompensowany czas okresów odpoczynku nie może być równoważony z innym czasem pracy, takim jak kompensowany czas oczekiwania lub czas dyżuru. To powiedziawszy, jeśli zdecydujesz się na krótszą przerwę na lunch, a nie pełny okres lunchu, Twój pracodawca ma większy wpływ na to, jak długa jest twoja przerwa. Na przykład, jeśli pracodawca uniemożliwia ci zrobienie więcej niż 5 minut przerwy, możesz być zmuszony do zrobienia prawdziwej przerwy na lunch lub lunch roboczy, aby mieć wystarczająco dużo czasu na jedzenie.,

Czy kiedykolwiek doświadczyłeś naruszenia prawa do przerwy na Lunch w Nowym Jorku?

niestety praktyka pozbawiania pracowników zarobionych przerw na lunch jest powszechna i chcielibyśmy mieć szansę usłyszeć twoje historie. Poznaj swoje prawa wynikające z prawa nowojorskiego i nie zaniedbuj ich. Jeśli czujesz, że bezprawnie odmówiono Ci przerwy na posiłek, powinieneś działać w celu ochrony swoich praw i zatrudnić doświadczonego prawnika prawa pracy, który oceni Twoje roszczenie.,

jeśli pracujesz w Nowym Jorku, a twój pracodawca narusza prawo, nie zapewniając Ci przerwy na posiłek, można założyć, że twój pracodawca może również naruszać inne przepisy dotyczące zatrudnienia, takie jak przepisy antydyskryminacyjne i/lub płace i godziny pracy prawa.

Kancelaria Prawna Yuriy Moshes jest kompleksową kancelarią prawa pracy specjalizującą się w naruszeniach prawa pracy, prawach w miejscu pracy, kradzieży płac i roszczeniach dotyczących dyskryminacji w zatrudnieniu., Nasza kancelaria działa na terenie Nowego Jorku i zapewnia wszystkim klientom Prawa Pracy bezpłatne konsultacje, które pomogą Ci w ocenie twojej sprawy.