Mecze NBA w tym roku są dłuższe I Liga jest z tym OK, podkreślając przepływ gry jako ważniejsze

długość przeciętnej gry stała się ogromnym problemem w głównych amerykańskich sportach zawodowych. Major League Baseball omawia zmiany zasad, aby skrócić swoje mecze i przyciągnąć młodszą, szerszą publiczność. Jednak mecze NBA są wymiernie, nieznacznie dłuższe w tym roku I Liga powiedziała, że jest w porządku z tym, bardziej zaniepokojony tym, co określa przepływ gry, niż dodanie trochę czasu do swoich gier do tej pory w tym sezonie.

przez mecze rozgrywane w dniu 12.12.2011 r., 6, gry bez dogrywki są w tym roku nieco ponad dwie minuty dłużej, na numery dostarczone przez ligę, a średnio prawie trzy minuty dłużej, jeśli wziąć pod uwagę mecze OT.

czas gry (do Gru., 6)

Season All Games Non-OT Games
2015-16 2:16:41 2:15:40
2016-17 2:18:19 2:16:28
2017-18 2:11:48 2:11:16
2018-19 2:14:39 2:13:26

A lot of that has to do with the new enforcement of the freedom of motion rules, which has led to more fouls being called this season., W grach rozegranych do grudnia. 5. na mecz padło 43,6 fauli. To aż cztery faule na mecz z zeszłego roku i trzy faule do tej pory, według NBA.

faule na mecz

„jesteśmy naprawdę bardzo zadowoleni z tego zakresu od 2:10 do 2:15, w którym byliśmy”, powiedział Evan Wasch, starszy wiceprezes ds. strategii koszykarskiej NBA& Analytics.

.. Połowa meczu koszykówki NBA poniedziałek, 12.12.2011, 10.10.09, 18: 00 (AP Photo/Marcio Jose Sanchez)

ASSOCIATED PRESS

NBA jest obecnie zadowolony ze zmian wprowadzonych do gier przed sezonem 2017-2018 w celu poprawy przepływu gry, które Liga określa jako jak często gra jest zatrzymywana, jak długo przerwy i timeouts są i jak długo trwa powrót do gry po zatrzymaniu jak faul lub obrotu.

, Zmniejszyli liczbę przerw telewizyjnych i ujednolicili Długość przerwy we wszystkich meczach. Liga skróciła również liczbę drużyn, które mogły zająć czas na zakończenie rozgrywek.

zmiany te poprawiły nie tylko przepływ gry, ale skróciły gry non-OT o ponad pięć minut. W tym roku wzrost fauli doprowadził do dłuższych meczów, ale mecze w tym roku są nadal krótsze niż przed zmianami w przepływie po latach 2016-2017.

„spodziewaliśmy się, że na początku sezonu nastąpi wzrost fauli” – powiedział Wasch., „Myślę, że jest trochę mniej jasne, co będzie się działo w miarę postępów sezonu w miarę dostosowywania się graczy. Ale nie martwiliśmy się o wpływ przepływu, ponieważ myśleliśmy, że ważniejsze jest oczyszczenie estetycznej części swobody ruchu.”

„W tym roku nazwali to znacznie mocniej. Wszyscy musieliśmy się do tego przyzwyczaić. Myślę, że zobaczymy, jak zmieni się gra, jak będzie trwać.,”

Zeller zauważył dodatkowe przestoje i uważa, że zdecydowanie odbierają one przebieg gry.

Wasch uważa, że liczba gwizdków zmniejszy się wraz z upływem sezonu i że drużyny z czasem dostosują się do nowych zasad. Parytet drużyn w tym sezonie zdecydowanie doprowadził do dłuższych meczów, powiedział Wasch, a to prawdopodobnie z czasem się uśrednije.

Denver Nuggets center Nikola Jokic, prawy, idzie do kosza jako Memphis Grizzlies center Marc… Gasol broni w drugiej połowie meczu NBA. poniedziałek, 12.12.2011, 10.10.09, 18: 18 Nuggets wygrali 105-99. (AP Photo/David Zalubowski)

„nie sądzę, że jesteśmy w punkcie, w którym moglibyśmy powiedzieć, że przepływ jest gorszy,” Wasch powiedział, ” Ale jesteśmy naprawdę wygodne z sposób, że egzekwowanie swobody przemieszczania się i nasze oficjalne metryki wychodzą. W rezultacie otrzymaliśmy nieco dłuższe gry, ale ostatecznie znacznie lepszą estetykę gry. Ale myślę, że nie jesteśmy w stanie powiedzieć, że ogólny przebieg gry w tym roku jest lepszy lub gorszy z tego powodu.,”

obrońca New York Knicks Courtney Lee zauważył wzrost fauli i powiedział, że swoboda egzekwowania ruchu odbiega od fizyczności w obronie, ale nie zauważył lekkiego wzrostu długości gry.

„jestem pewien, że zanim zmienili swobodę ruchu, były prawdopodobnie mecze, które trwały tyle samo, ze wszystkimi faulami” – powiedział Lee.

nadawca Brooklyn Nets Ian Eagle nie zauważył wielkiej zmiany.

„jak na mecz o 7:30, to zwykle oznacza, że jesteśmy z anteny o 10:00. To zawsze był mój sposób myślenia,” Eagle powiedział., „Jeśli czegoś brakuje, to jest to bonus. Wszystko poza tym jest niezwykłe. Więc to jest szablon. Nie widziałem większych wahań na poziomie osobistym w tym roku.”

w tym sezonie średnio było około dwóch recenzji powtórek na mecz, przy czym jedna miała miejsce zwykle w przerwie telewizyjnej lub pod koniec kwartału, a jedna miała miejsce podczas akcji na żywo.

POWTÓRKA (do Gru., 5)

średni czas przerwy (gwizdek do gwizdka)

w tym sezonie: 1 min 42 sekundy

17-18 sezon regularny: 1 min 44 sekundy

16-17 sezon regularny: 1 min 43 sekundy

15-16 sezon regularny: 1 min 46 sekund

średni czas recenzji (włączony do wyłączonego zestawu słuchawkowego)

w tym sezonie: 30,2 sekundy

17-18 sezon regularny: 31,8 sekundy

16-17 sezon regularny: 32,0 sekundy

15-16 sezon regularny: 31,9 sekundy

recenzje powtórek były dość spójne w ciągu ostatnich kilku lat, zgodnie z danymi ligowymi.,

„nie postrzegamy tego jako problemu, ale możemy go nadal ulepszać” – powiedział Wasch.

Liga patrzy na różne technologie i sposoby komunikacji, zarówno wideo, jak i audio, między arenami a centrum powtórek w Secaucus N. J.

„to naprawdę nie wpływa na przepływ gry, ale nadal chcielibyśmy to nieco zaostrzyć w czasie i znaleźć sposoby, aby uzyskać więcej połączeń prawo bez wpływu na przepływ,” powiedział Wasch.

.., mecz koszykówki NBA z Minnesotą Timberwolves poniedziałek, 12.12.2011 10.10.09, 00: 00 Pierwszy mecz, w którym obaj powrócili do gry u siebie od czasu powrotu do zdrowia po kontuzjach. (AP Photo/Ben Margot)

podsumowując, NBA prawie wiedział, że więcej faulów zostanie wywołanych w tym roku i że gry mogą skończyć się trochę dłużej, ale aby poprawić przepływ gry i dać graczom więcej swobody ruchu, Liga uznała to godny kompromis.

czy długość gry jest poważnym problemem dla NBA, tak jak dla baseballu? Nie., Ale to zdecydowanie coś do monitorowania, ponieważ kalendarz przesuwa się do 2019 i rozpoczyna się sezon regularny.