Procent zwycięstw

na przykład, jeśli rekord sezonu drużyny wynosi 30 zwycięstw i 20 porażek, procent zwycięstw wynosiłby 60% lub 0,600:

60 % = 30 50 ⋅ 100 % {\displaystyle 60\% = {30 \over 50}\cdot 100\%}

Jeśli rekord sezonu drużyny wynosi 30-15-5 (tj. wygrała trzydzieści meczów, przegrała piętnaście i zremisowała pięć razy), pięć remisów jest liczonych jako 21⁄2 zwycięstw, a więc zespół ma skorygowany rekord 321⁄2 zwycięstw, co daje 65% or .650 procent wygranych za 50 gier ogółem od:

65 % = 32.5 50 ⋅ 100 % {\displaystyle 65\ % = {32.,5 \ over 50} \ cdot 100\%}

w Ameryce Północnej procent wygranych jest wyrażany jako wartości dziesiętne do trzech miejsc po przecinku. Jest to ta sama wartość, ale bez ostatniego kroku pomnożenia przez 100% we wzorze powyżej. Co więcej, Zwykle czyta się je na głos tak, jakby były liczbami całkowitymi (np. 1.000, „tysiąc” lub 0.500, „pięćset”). W tym przypadku nazwa „procent wygranej” jest w rzeczywistości błędną nazwą, ponieważ nie jest wyrażona jako procent. Procent wygranych, takich jak.536 („five thirty-six”),

procent wygranych jest jednym ze sposobów porównywania rekordów dwóch drużyn; jednak inną standardową metodą najczęściej stosowaną w baseballu i zawodowej koszykówce są mecze za. W baseballu miotacz ocenia wygrane i przegrane jako indywidualną statystykę, a tym samym ma swój własny procent wygranych, oparty na jego rekordie wygranych i przegranych.

jednak w piłce nożnej umiejętności menedżera mogą być mierzone przez procent wygranych. W tym przypadku, formuła jest wygrane podzielone przez całkowitą liczbę meczów; remisy nie są uważane za „pół wygranych”, a iloraz jest zawsze w formie procentowej.,

w National Football League zwycięzcy dywizji i kwalifikacji do playoff są ustalani technicznie przez procent zwycięstw, a nie przez liczbę zwycięstw. Remis jest obecnie liczony jako połowa zwycięstwa i połowa porażki, jednak przed 1972 r. mecze remisowe nie były brane pod uwagę do celów tej kalkulacji — rekord 10-2-2 (10÷12 ≈ 0,833) przewyższałby wówczas rekord 11-3 (11÷14 ≈ 0,785). Mecze remisowe, które były dość częstym zjawiskiem w piłce nożnej przed wprowadzeniem dogrywki, były więc nieco bardziej wartościowe dla drużyn z rekordem zwycięstw, w porównaniu z obowiązującymi przepisami.,

niektóre ligi i zawody mogą zamiast tego korzystać z systemu procentowego punktów, zmieniając charakter tej statystyki. W tego typu metodzie, stosowanej w wielu systemach rankingowych turniejów grupowych, zawodnicy otrzymują określoną liczbę punktów za zwycięstwo, mniej punktów za remis, a Żadnych za przegraną. Drużyny są następnie klasyfikowane według łącznej liczby zgromadzonych punktów. Jedną z takich metod jest „trzy punkty za zwycięstwo”, gdzie trzy punkty są przyznawane za wygraną, jeden punkt jest przyznawany za remis, a żadne punkty nie są przyznawane za przegraną., National Hockey League (która wykorzystuje dogrywkę i Shootout do zerwania wszystkich remisów) przyznaje dwa punkty za zwycięstwo w regulaminowym lub dogrywce/shootout, jeden punkt za przegraną dogrywki i żaden za przegraną regulaminową.